Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Açık Fikir Platformu Çekmeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2016 yılında başlattığı ve kesintisiz bir şekilde devam ettirdiği bir gençlik projesidir.

Açık Fikir Platformu Projesi

Proje Konuları
Proje Etiketleri
Proje Hedef Kitle

Açık Fikir Platformu Projesi

Proje Başlangıç Tarihi : 02.04.2016

Proje Finansmanı        : Öz kaynak

Ortaklar                       : Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Açık Fikir Platformu Çekmeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2016 yılında başlattığı ve kesintisiz bir şekilde devam ettirdiği bir gençlik projesidir. Açık Fikir Platformunda, Çekmeköy’de bulunan liselerde öğrenim gören öğrenciler yer almaktadır. Projenin ana hedefi, lise öğrencilerinin kendilerini sosyal bilimler alanında geliştirmeleridir. Projeye seçilen öğrencilerle eğitim öğretim sezonu (25 hafta) boyunca Çekmeköy ilçesindeki muhtelif kültür merkezlerinde, cumartesi günleri 09:00 ile 12:00 saatleri arasında sürdürülmektedir. Eğitimlerde farklı kategori ve başlıklarda 45 dakikalık üç ders yapılmaktadır. Bu eğitimlerin yanı sıra farklı gün ve saatlerde üç farklı atölye çalışması da gerçekleştirilmektedir.

Bu gençlik projesiyle Çekmeköy ilçesi içerisinde bulunan farklı liselerdeki gençleri kültür, sanat, edebiyat ve farklı dallardaki sosyal bilimlere yönelik ders başlıkları ile buluşturarak akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Dökümanlar
Diğer Projeler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması