Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Çekmeköy Belediyesi eğitim, bilim, kültür ve sanat alanında donanımlı nesillerin yetişmesi amacıyla ulusal ve uluslararası birçok özgün projeyi başarıyla hayata geçirdi. 

ÇEKMEKÖY Uluslararası Kısa Film Yarışması

Proje Başlangıç Tarihi : 10.12.2015

Proje Bitiş Tarihi          : Devam ediyor

Proje Finansmanı        : Öz Kaynak, Kültür ve Turizm Bakanlığı

Ortaklar                       : Projeye her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi destek vermiştir. Ayrıca farklı yıllarda Marmara Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Turkuvaz Grubu (Sabah gazetesi, AHaber, Lacivert Dergisi) proje paydaşlarındandır.

Sponsorlar                  : Projeye her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi destek vermiştir. Ayrıca farklı yıllarda Marmara Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Turkuvaz Grubu (Sabah gazetesi, AHaber, Lacivert Dergisi) proje paydaşlarındandır.

Çekmeköy Belediyesi eğitim, bilim, kültür ve sanat alanında donanımlı nesillerin yetişmesi amacıyla ulusal ve uluslararası birçok özgün projeyi başarıyla hayata geçirdi. Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması yaşadığı çağa ve dünyaya duyarsız kalmayan, çevresindeki sorunların, eksikliklerin ve farklılıkların farkında olan, değerlerine önem veren ve sanata ilgi duyan kişilerin tarihe eserleriyle not düşmelerini ve kalıcı eserler ortaya çıkarmalarını sağlamaktadır. Çekmeköy Belediyesi düzenlediği kısa film yarışmalarıyla bu eserleri bir araya getirerek filmlerin ödüllendirilmesine, tanıtılmasına ve unutulmamasına katkı sağlamaktadır. Bu amaçla 2016 yılında “Merhamet ve Adalet”, 2017 yılında “İhanet ve Direniş: 15 Temmuz”, 2018 yılında “Komşuluk” temalı uluslararası kısa film yarışmalarını gerçekleştirmiştir. Bu kısa film yarışmalarına ülkemizden ve dünyanın pek çok yerinden sinema sanatçısı filmlerini göndermiş, yüzlerce film başvuruda bulunmuştur. Bütün dünyayı ilgilendiren milli ve manevi konuların tema olarak belirlendiği yarışmamızda 2020 yılının kısa film teması “Sağlık” olarak belirlendi.

Dökümanlar
Diğer Projeler