Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler GELECEĞİN İÇİN ATIK PİL TOPLAR MISIN?
GELECEĞİN İÇİN ATIK PİL TOPLAR MISIN?

Çekmeköy Belediyesi ve TAP iş birliği ile başlatılan proje ile Anaokulları arasında atık pil toplama yarışması düzenlenecek. Öğrencilere çevre bilincinin ve geri dönüşümün öneminin anlatılmasının amaçlandığı kampanyaya ilçedeki tüm Anaokulları katılacak.

 

Atık pillerin toplanması ve bertarafı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) tarafından “Geleceğim için atık pil toplar mısın?” sloganı ile hayat bulan “Anaokulları Atık Pil Toplama Yarışması için Çekmeköy ilçe sınırları içindeki tüm anaokulları temsilcilerinin katıldığı bir eğitim düzenledi. Belediye binası meclis salonunda gerçekleştirilen eğitimde ilk olarak Çekmeköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisileri; belediyenin yapmış olduğu çalışmaları ve atıkların toplanması, ayrıştırılması konularında eğitim verdi. Sonrasında Proje ile ilgili Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneğinde Çevre Mühendisi Rumeysa Ercan; pillerin tanımı, türleri, kullanımında dikkat edilecek hususlar, TAP faaliyetleri, atık pillerin toplanması, ayrıştırılması ve geri kazanımı konularında bilgilendirme yaptı.

 

Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak amacıyla başlayan Atık il toplama kampanyasında okullarda öğrencilerine kukla tiyatrosuda düzenlenecek. 

 

Kampanya kapsamında ilçe genelinde en çok atık pil toplayan ilk 3 okul ödüllendirilecek. Dereceye giren okullara aşağıda belirtilen ödüllerden seçeceği bir tanesi  TAP tarafından gönderilecek.

Ödüller:             

Ahşap Dolaplı Kukla Sahnesi ve El Kuklaları

Basketbol Potalı Kaydırak

Ağaç Görünümlü Ahşap Müzik Aletleri Seti

Ağaç Görünümlü Ahşap Kitaplık